Oyunculara Seslenme Talimatları - Football Manager


fmde kenar talimatları


Bildiğiniz gibi maç öncesi ve devre arası dışında maç içinde de kulübeden oyuncularımıza seslenebiliyor, kenardan direktiflerle onları yönlendirebiliyoruz. Bu konuşmaların ne anlama geldiğini ve hangi durumlarda kullanmamız gerektiğini bu rehberde bulabilirsiniz.

Yürekli Oynayın

Oyuncuları cesaretlendirerek morallerini yükseltmek, bunun sonucunda da daha cesur bir oyun oynamalarını sağlamak amacıyla kullanılır.

Sakinleşin

Bazı maçlarda oyuncular sinirlenebilir, tansiyon yükselebilir, oyuncular faullü oynayabilir ve bu yüzden çok kart görebilir. Bu gibi durumlarda oyuncuların sakinleşmesi amacıyla kullanılır.

Yaratıcı Olun
Oyuncular taktiğe bağlı oynadıklarında taktiğimiz rakibi açmak için yeterli olmayabilir. Oyunculara özgürlük tanımak, bireysel yeteneklerini kullanarak gol aramalarını sağlamak için bu direktifi kullanabiliriz.


Konsantre Olun
İlk yarıyı önde kapattığımız maçlarda oyuncular bazen ikinci yarıda rehavete kapılmış, zaten yeneriz havasında olabiliyor. Bu yüzden takımımız ikinci yarıda rakibe daha fazla pozisyon verebiliyor. Bu durumda takımdan konsantre olmasını isteyebiliriz.

İstekli Oynayın
Bazen zayıf takımlara karşı ya da nispeten önemsiz maçlarda takımımız vücudu sahada kafası başka yerde gibi bir görüntü çizebiliyor. Takımımız bu şekilde hevessiz bir oyun oynuyorsa sahada daha hırslı ve hevesli olmaları için bu direktifi kullanabiliriz.

Rahat Oynayın
Farklı bir şekilde önde olduğumuz maçlarda takımımız rahat oynasın istiyorsak bu direktifi kullanabiliriz fakat takımda özensiz bir futbol oynanmasına sebep olabilir. Bu yüzden takımdan rahat oynamasını isterken daha dikkatli olmalıyız.

Taktiğe Odaklanın
Önde olduğumuz maçlarda takımdan taktiğe odaklanmasını istediğimizde odaklarını defansa döndüreceklerdir. Taktiğe uymalarını, daha dikkatli olmalarını sağlamak amacıyla kullanılır.

İleri Çıkın
Gol aradığımız maçlarda takımdan ileri çıkmalarını isteyebiliriz. Fakat bu konuşmayı maçın son 10-15 dakikasında yapmakta fayda vardır. Çünkü takımdan ileri çıkmasını istediğimizde geride bir boşluk bırakabilirler.

Daha Azimli Oynayın

İyi oynayamadığımız maçlarda takımımızın daha azimli oynamasını istemek amacıyla kullanılır.

Yorum Gönder

Bir Yorum Yaz (0)

Daha yeni Daha eski