Football Manager Özel Veri tabanı Oluşturma


FM 2020 ÖZEL VERİTABANI OLUŞTURMA VE ÖZELLEŞTİRME

Football Manager de Daha az lig seçenek daha fazla oyuncu verisi oluşturma, veri tabanı özelleştirme nasıl yapılır ve ayarlanır?

Bir çok Football Manager oyuncusunun dertlerinden birisi geniş oyun verisi nedeniyle oyun içi yavaşlama sorunu ve daha fazla oyuncu verisine ulaşmak için açılmış ve kullanılmayacak onlarca lig. Çok basit bir ayarlama ile tek bir lig seçerek 50.000 oyunculu hatta kullandığınız sisteme göre 200-300 bin arası bir veri ayarlaması yapabilirsiniz, nasıl mı?

Football Manager oyun içerisinde kariyer oluşturarak Gelişmiş Kuruluma tıklayalım. Yaklaşık Oyuncu Miktarı ve Tahmini oyun hızı parametrelerini görmüş olmalısınız. Eğer tahmini oyun hızınız 2 yıldızın altına düşmüyorsa çok fazla problem yaşamazsanız, bu birazda bilgisayarınızın donanımı ile alakalıdır(işlemci, ram vs..)

Yaklaşık Oyuncu Miktarına tıkladığınız zaman "Gelişmiş" seçin ve daha sonra aşağıdaki görseldeki gibi ayarlamalar yapın.

FM 2020 VERİTABANI ÖZELLEŞTİRME, KURULUM

Kırmızı seçili alanları seçerseniz daha iyi olur, nedeni; 3 farklı kıta için hem milli oyuncuları hem ulusal popülerliği olan ve uluslararası turnuvadakiler yani kısaca işinize yarayacak bir çok oyuncuyu bulmanızı sağlayacak filtreler bunlar, yeşil olanlar ise bilgisayar donanımınıza göre eğer 2 yıldızın altında düşmüyorsanız seçebilirsiniz.

FM 2020 ÖZELLEŞTİRİLMİŞ VERİTABANI ÖNCESİ VE SONRASI FARKI

Yukarıda ki görselde ki gibi öncesi ve sonrası oyuncu verisi ve data arasındaki fark seçilen daha az lig daha fazla futbolcu. Çok fazla lig seçerek oyunu yavaşlatmak yerine bu şekilde özelleştirme yapabilirsiniz.

Hazır olarak benim yaptığım filtreyi indirmek isteyenler;


Kurulum
  1. Aşağıdaki dosyayı indirin.
  2. Belgelerim/Sport İnteractive/Football Manager 2020/db setups/ içerisine indirdiğiniz dosyayı atın.
  3. Oyuna girin ve Kariyer> Gelişmiş Kurulum> Yaklaşık Oyuncu Miktarı> Özelleştir> Özel Kurulum Yükle seçeneğini seçin ve indirdiğiniz dosyayı içeri aktarın.

Yorum Gönder

Bir Yorum Yaz (0)

Daha yeni Daha eski